کلیپ سوتی.کلیپ دیدنی.کلیپ های جدید داغ

آموزش قدم به قدم نصب وردپرس


خب ابتدا میریم به صفحه وردپرس‏فارسی (+) و از اونجا آخرین نسخه (+) سیستم مدیریت محتوای وردپرس رو دانلود میکنیم. بعد از اینکه فایل رو از حالت فشرده خارج کردیم وارد پوشه wordpress میشیم. اینجا یه سری فایل با فرمت php می‏بینیم. اگه برنامه‏ای واسه بازکردن فایل های php دارین که هیچ؛ اما اگه ندارین میتونید روی یکی از فایل‏ها راست‏کلیک کنین و وارد Properties بشین؛ از اونجا روی Open With کلیک کنین و بعد هم Notepad رو انتخابش کنین. حالا میتونید فایل‏های php رو هم با Notepad ویرایش کنین. یه فایل میبینین به‏نام wp-config-sample. ابتدا این فایل رو تغییر نام بدین به wp-config و بعد بازش کنین. بگردینُ این عبارت رو پیدا کنین : MySQL settings اگه دقت کنین جلوی این عبارت نوشته که به اطلاعات از طرف هاست احتیاج داره؛ پس ما هم به سراغ هاستمون میریمُ وارد cPanel میشیم. توی cPanel یه پنجره داریم به نام Database از اون پنجره روی MySQL Database کلیک کنین. (خب پس ما میخوایم چیکار انجام بدیم؟؟ کارمون ساختن یه دیتابیس یا پایگاه‏داده هست)

.


توی قسمت Create New Database یه نام واسه پایگاه‏ دادمون انتخاب می‏کنیم و میسازیمش. مثلا divar (هرچی که دوس‏داشتین، یه چیز باشه که قابل تشخیص نباشه که دیگه چه بهتر؛ حتی بزارین boz بعد از اون توی قسمت MySQL Users هم باید یه نام‏کاربری برای استفاده از پایگاه‏دادمون درست کنیم. پس اون رو هم اسمش رو هرچی که خواستین میدین و یه رمز خوبُ معتبر هم براش تعریف میکنین. موقعی که نام‏کاربری رو هم ساختین باید این نام‏کاربری رو به پایگاه‏دادتون وصل کنین. توی قسمت Add User To Database میاین و اسم پایگاه‏دادتون رو توی دومی و نام‏کاربری‏تون رو توی اولی پیدا میکنین و بعد روی Add کلیک می‏کنین. موقعی که روی Add کلیک کردین وارد یه برگه دیگه میشین که اسمش هست : MySQL Account MaintenanceALL PRIVILEGES توی این برگه یه سری گزینه میبینین که نیاز به تیک دارن؛ چون ما با همشون کار داریم میایم و روی کلیک میکنیم و در آخر هم روی Make Changes کلیک میکنیم.
خب حالا به سراغ همون فایل wp-config که در ابتدای کار داشتیم ویرایشش میکردیم میریم و اطلاعاتمون رو توش وارد میکنیم. می‏بینین که واسه همه کارهایی که انجام دادیم اینجا هم جاهایی واسه واردکردن اون اطلاعات هست! جایی که نوشته putyourdbnamehere نام پایگاه‏دادمون رو وارد میکنیم؛ اونجایی که نوشته usernamehere نام‏کاربریمون رو و اونجایی هم که نوشته yourpasswordhere رمز عبوری که تعریف کردیم رو وارد میکنیم و بعد فایل رو بدون هیچ‏گونه تغییری ذخیره میکنیم.

.

.

اگه با FTP فایل‏هاتون رو منتقل میکنین که هیچی؛ اما اگه میخواین فایل‏ها رو با استفاده از cPanel به هاستتون منتقل کنین میاین کل پوشه wordpress رو فشرده میکنین یا همون به حالت zip درمیارین و بعد هم با استفاده از File Manager موجود در cPanel فایل‏ها رو آپلود میکنین، بعد که فایل‏ها آپلود شدند روش کلیک میکنین و از منوی بالا روی Extract کلیک میکنین؛ میبینین که فایل از حالت فشرده خارج میشه؛ بعد از عمل Extract شما فقط یه پوشه به نام wordpress میببنین. پس لازمه تا وارد اون پوشه بشین و تمام فایل‏های داخل اون رو با انتخابِ کلی به public_html منتقل کنین. دیگه کار تقریبا تمومه. حالا باید آدرس سایتمون رو توی مرورگرمون وارد کنیم تا برگه نصب‏وردپرس باز بشه. اینجا از شما میپرسه که میخواین نام‏کاربری برای ورود به پیشخوان مدیریت وردپرس چی باشه، رمزعبور و ایمیل و نام وبلاگ شما. در آخر هم کافیه تا روی “راه‏اندازی وردپرس” کلیک کنین تا بتونین وارد پیشخوان‏تون بشین. کارمون تموم شد. موفق باشین


+ نوشته شده درجمعهساعت 4 قبل از ظهرتوسط علیرضا | | تعداد بازدید : 683

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ