کلیپ سوتی.کلیپ دیدنی.کلیپ های جدید داغ

چرا آمریکا اینقدر نگران سفر ولادیمیر پوتین به ایران است؟

اخبار سیاست خارجی - چرا آمریکا اینقدر نگران سفر ولادیمیر پوتین به ایران است؟

مسکو مطمئن است که اگر منتظر لغو تحریم های امریکا و اتحادیه اروپا باشد، قدرت های غربی بازار ایران را بدون در نظر گرفتن روسیه بین خود تقسیم می کنند.

صدای روسیه نوشت: به نظر می آید که مسکو در استانه اتمام برنامه ریزی های لازم برای سفر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران است.

به گزارش  انتخاب ، به گفته ی منابع ایرانی و روسی، سفر پوتین در آینده ی نزدیک و درست پس از المپیک سوچی صورت می گیرد.

در همین حال، امریکا روز به روز در مورد سیاست روسیه در خصوص روابطش با ایران نگران تر می شود و واضح است که واشنگتن نمی خواهد شاهد روابط تجاری تمار عیار مسکو با تهران و البته در رقابت با کمپانی های امریکایی باشد.

در شب کنفرانس ژنو 2، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به به مسکو سفر کرد و با پوتین و لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار کرد.

ظاهر مقامات دو کشور در مورد حل مسئله سوریه و برنامه ریزی های لازم برای سفر رهبر روسیه به ایران گفتگو کردند.

پوتین به ظریف گفت: امیدوارم که در آینده نزدیک شما را در ایران ببینم.

روسیه سعی در افزایش تجارت خود با ایران حتی پیش از لغو تحریم ها علیه این کشور داشته است.

در ماه ژانویه، گزارش شد که روسیه به دنبال انعقاد قرارداد «نفت در مقابل کالا» با ایران است. گمان می رود که این قرارداد در سفر اینده پوتین به ایران منعقد شود.

در واکنش به انتقادات آمریکا، دیپلمات های روسیه مکررا گفته اند که مسکو تنها تحریم های شورای امنیت علیه ایران را به رسمیت می شناسد.

ولاددیمیر نوویکوف تحلیلگر موسسه پژهش های استراتژیک روسیه گفت: مسکو به عنوان همسایه و یکی از بازیگران مسئله هسته ای ایران دلایل خاص خود را برای همکاری با ایران آن هم بدون کسب اجازه از کسی دارد.

وی افزود: اول از همه، بخش بزرگ پیش نویس توافق هسته ای توسط روسیه تهیه شد. جدا از آن، در طول دهه گذشته، روسیه به عنوان میانجی گر کلیدی بین ایران و غرب ایفای نقش کرد. در واقع روابط دوستانه با ایران اهمیت زیادی برای ما دارد.

توافق احتمال یران و مسکو باعث واکنش نامناسبی از سوی امریکا شد. جک لو وزیر خزانه داری امریکا بدون اشاره مستقیم به روسیه کمپانی هایی که سعی در دور زدن تحریم های واشنگتن دارند را تهدید کرد.

با این حال، مسکو مطمئن است که اگر منتظر لغو تحریم های امریکا و اتحادیه اروپا باشد، قدرت های غربی بازار ایران را بدون در نظر گرفتن روسیه بین خود تقسیم می کنند.

اکنون خبرها حکایت از آن دارد که کمپانی های امریکایی نماینده خود را به منظور حذف کمپانی های اروپایی از رقابت، به ایران اعزام کرده اند.

اخبار سیاست خارجی - انتخاب


+ نوشته شده دردو شنبهساعت 10 بعد از ظهرتوسط علیرضا | | تعداد بازدید : 461

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ