کلیپ سوتی.کلیپ دیدنی.کلیپ های جدید داغ

عاقبت دزدان دریایی کشتی ایرانی

اخبار بین الملل - عاقبت دزدان دریایی کشتی ایرانی

دادگاهی در کنیا 24 شهروند سومالی را به اتهام تلاش برای ربودن یک کشتی تجاری ایرانی در خلیج عمان در اکتبر سال 2010 ، هر یک به هفت سال زندان محکوم کرد. متهمان با توسل به خشونت از سلاح تهاجمی علیه خدمه کشتی استفاده کردند و جان آنها را به خطر انداختند.

به گزارش رویترز، دزدان دریایی را که نیروی دریایی هلند تحت فرمان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، بازداشت کردند به مقامات کنیا تحویل داده شدند زیرا گمان نمی رود سومالی که پس از دو دهه جنگ داخلی در تلاش برای بازسازی است، برای محاکمه درست این افراد به اندازه کافی ثبات داشته باشد.

دادگاه کنیا برای این 24 دزد دریایی تبعه سومالی که به اتهام حمله به کشتی ایرانی دستگیر شدند 7 سال زندان صادر کرد.

ریچارد اودنیو قاضی ارشد رسیدگی به پرونده 24 شهروند سومالی گفت که مدارک کافی وجود دارد تا ثابت کند این افراد مسلح به تفنگ های آک – 47، آرپی جی، راکت انداز و تسلیحات دیگر به کشتی ایرانی حمله ور شدند.

وی افزود: متهمان با توسل به خشونت از سلاح تهاجمی علیه خدمه کشتی استفاده کردند و جان آنها را به خطر انداختند. این دادگاه همچنین دستور داد که متهمان پس از سپری کردن کامل دوره محکومیت شان به سومالی بازگردانده شوند.

بیش از 20 سومالیایی دیگر سال گذشته به جرم ارتکاب جرایم مشابهی در دادگاه های مختلف در کنیا محکوم شدند و به زندان افتادند.


+ نوشته شده دردو شنبهساعت 10 بعد از ظهرتوسط علیرضا | | تعداد بازدید : 374

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ